Casio org özellikleri nedir?

Müzikseverlerin en sevdiği enstrümanların başında gelen orglar hakkında bilmedikleriniz ve Casio org modellerine dair her ayrıntı bu yazıda...

ORG NEDİR, NASIL KULLANILIR?

Pek çok  yaylı ve nefesli sazların sesini yansıtan müzik aleti olan org, binlerce borudan oluşur.  Bir orgun 7 oktavlık ses alanı mevcuttur. Özellikle kilise müziğinde önemli bir yeri olan bu enstrüman, din dışı alanlarda da kendine sıklıkla yer buluyor. Bilinen en popüler org eseri, Saint Saens'ın orglu senfonisidir. Enstrümanlar arasındaki en büyük müzik aleti olan org ile kocaman bir orkestradan çıkabilecek farklı seslerin hepsi  elde edilebilmektedir.

Klasik bir org müzik aracı; boru sistemi, klavye, pedallar ve körükten meydana gelir. Ortaya çıkan ses, üflemeli çalgılardaki gibi boru içindeki hava sütununun titreşmesiyle oluşur. Farklı ses tonları ve notalar ise piyanoda olduğu gibi orglarda da tuşlar sayesinde kontrol altında tutulur. Müzik aracının bu özellikleri sebebi ile org, hem klavyeli hem de üflemeli çalgılar kategorisinde değerlendirilir.

ORG MÜZİK ALETİNİN BÖLÜMLERİ NELERDİR?

Müzik araçlarının en sevilen modellerinden biri olan org, üç ana bölümden meydana gelir. Bunlar:

- Farklı hacimlerdeki borulardan oluşan boru takımı,

- Körük veya şimdilerde sıklıkla gördüğümüz hali ile vantilatörden meydana gelen, hava kanallarını barındıran hava kasası,

- Çıkarılan ses tonlarını, notaların kontrol altına alan konsol.

ORG FİYATLARI NEDİR?

Her müzik aletinde olduğu gibi org fiyatları da çeşitli etkenlere bağlı olarak değişiyor. Orgun yapıldığı zaman,  akustik özellikleri vb. durumlar org fiyatlarını belirleyen önemli noktaları oluşturur.

Çeşitli birçok markanın org modelleri olsa da alanının en iyi markalarından biri olan Casio markası da çeşitli org tasarımlarını kullanıcıları ile buluşturuyor. Casio orglar; pratik kullanım sağlayan Tuş Aydınlatmalı Klavye (org) modelleri, Casio Üst Sınıf Klavyeler (orglar), Casio Standart Klavye modelleri, Casio Oryantal Klavye (Org) modelleri gibi birçok zengin seçeneklere sahip.

Bunların yanı sıra Casio Mini Klavye modelleri ise org ya da piyano öğrenmeye başlayan miniklerin enstrümanı çalmayı öğrenmesinde yaygın bir şekilde tercih ediliyor. Org ve piyano müzik araçları alanında ciddi bir tecrübesi ve müşteri memnuniyeti olan Casio, org denildiği zaman akla gelen ilk marka olmuştur. Müzik alanının profesyonelleri tarafından da tercih edilen Casio, bu anlamda özelliklede org arayışlarınızı boşa çıkarmayacaktır.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4