Jwin 17 Tuşlu Kalimba Saklama Kabı Akort Çekici

Jwin 17 Tuşlu Kalimba 

-17 Tuşlu

-Ahşap Malzeme

-El İşçiliği

-Akort Çekici  ve Saklama Kabı 

 

 Müzik Enstrümanlarının Daimi Adresi: Jwin

  İlk Olarak 2006 Yılında Birkaç Aksesuar İle Piyasaya Adım Atan Jwin, Her Geçen Gün Ürünlerine Ve Başarısına Bir Yenisini Ekleyerek Günümüzün Aranan Markalarından Biri Haline Geliyor. Piyano, Melodika, Gitar, Flüt, Mızıka Ve Davul Gibi Pek Çok Enstrümanı Müzikseverler İle Buluşturan Jwin, Müşteri Memnuniyetini Odak Noktası Olarak Görüyor. 

 

RİTİM ALETİNİN ÇOCUK GELİŞİMİNE FAYDALARI

Bir ritim aleti çalmanın çocuk gelişimine birçok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları:

  • Beyin gelişimine katkı sağlar: Küçük yaşta müziğe başlayan çocukların sözel olarak geliştiği, daha iyi hayal gücü ve okuma yeteneği olduğu bilinmektedir. Özellikle iki elle çalınan müzik aletleri beynin her iki lobunu da çalıştırdığı için hem sözel hem de analitik zekâ bölgesini geliştirmeye yardımcı olur.
  • Egzersiz: Ritim sırasında tekrarlanan beden hareketleri, parmakları, elleri, kolları ve bacakları sürekli hareket ettirmeyi gerektirdiği için bu hareketler sayesinde bol bol beden egzersizi yapılmış olur.
  • Koordinasyon Becerisi: Ritim aleti çalmak ritmik koordinasyonu artıran ve eşzamanlılığı teşvik eden mükemmel bir aktivitedir. Vurmalı (sallamalı) çalgı çalma, koordinasyon ve motor becerileri açısından hem çocuklar hem de yetişkinlere yardımcı olur.
  • Çift yönlülüğü geliştirir: Her iki eli de eşit şekilde kullanabilmek büyük bir beceridir. Ritim aletleri sağ ve sol eli eş zamanlı ve uyumlu kullanmayı gerektirdiğinden bu çabalar sağ-sol beynin aynı hızda çalışmasına yardımcı olur böylece iki elinizi de aynı hız ve yetenekte kullanma becerisi kazanabilirsiniz.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir: 2001 yılında Bilim Dergisinde yayınlanan ’Sağlık ve Tıp Alanında Alternatif Terapiler’ adlı bir çalışmada ritim aleti çalmanın bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkı sağladığı tespit etmiştir.
  • Stresten uzaklaştırır: Üzerinizde stres oluşturan dış etkenlerden kurtulmak için ritim aletiyle baş başa kalıp oluşturduğunuz ritimler veya eşlik ettiğiniz müziğe odaklanmanız faydalı olacaktır. Ritmi yakalayıp takip ettiğinizde stres yerini dinginliğe ve rahatlığa bırakacaktır.(Tasavvuf musikisindeki zikir ritmi bu duruma bir örnek sayılabilir.)
  • Sosyalleşmeyi artırır:  Perküsyon çalgıları bireysel olarak ve gruplar halinde kullanılabilmektedir. Bireysel eşlikler grup ahengi sağlamak üzere toplu bir çabaya dönüşür ve böylece sosyalleşmeye de katkı sağlar.
  • Kendini ifade etmeyi sağlar: Ritim aletleri doğaçlama müzik yapmaya da çok elverişli olduğundan kişinin içinden geldiği gibi yeni ritimler yapmasına ve kendini ifade etmesine imkân tanır.
  • Ruh halini iyileştirir: Her türlü müzik yapımı eğlenceli bir öğrenme deneyimi sunar. Bir ritim oluşturduğunuzda bu zaten doğal bir ruh arıtıcıdır, çünkü oluşan titreşimler dinlendirici ve enerji verici olmaktadır.(Osmanlı şifahanelerindeki müzikli tedavi merkezlerinde, ruh hastalarının tedavi edilmesi buna en büyük örnektir.)
  • Bağımlılıktan uzaklaştırır: Ritim aleti çalmak aynı zamanda bir hobi sahibi olmak demektir.

 


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4