Piyano fiyatları ve özellikleri

Müzik ruhun gıdasıdır. Hem dinlemenin hem müzik yapmanın ayrı bir tadı olduğu kesin. Piyano da bu alanın en özel yanlarından biri... Peki, piyano nasıl çalınır, piyano fiyatları nedir?

Hacim olarak oldukça büyük olan piyano, parmaklar yardımı ile tuşlara basılarak çalınır. Tuşlu (klavyeli) bu müzik enstrümanı, genellikle klasik ve caz müzikte sıklıkla karşımıza çıkar. Solo olarak çalınan piyanolar, çoğu müzik aleti gibi taşınabilir değildir. Bu sebeple farklı enstrümanlara göre daha pahalı olan piyano, tüm dünyada yaygın olarak kullanılır.

PİYANONUN ÖZELLİKLERİ

Akustik piyanoların çoğunlukla ses tahtası ile metal tellerini çevreleyen ahşap kasasında 52 tane beyaz tuş, 36 tane siyah tuş bulunur. Her bir tuşa basıldığında içerisindeki teller aracılığıyla ses çıkar.Var olan pedallar parmakların tuştan ayrılmasından sonra da sesin devamlılığını sağlar. Yamaha, Kawai, Casio, Kurzweil, Medeli, Roland, HOFHAIMER ve Kozmos belli başlı piyona markalarından bazılarıdır.

 

Pek çok farklı versiyonları bulunan piyanoyu seçmek de çalmak kadar zordur. Piyano dersi alıp bu enstrümanı çalmayı öğrendikten sonra sıra doğru piyanoyu seçip satın almaya gelir... Fakat onlarca marka ve model arasından size uygun olan piyanoya karar vermeniz biraz zor olabilir. Bu noktada elbette satın alacağınız piyanonun fiyatları da büyük önem taşır. Bütçenize uygun bir fiyatta piyano bulmak biraz vakit alabilir.

PİYANO FİYATLARI NEDİR?

İlk kez piyano satın alacaksanız uzun ve ayrıntılı bir araştırma dönemi sizi bekliyor. İlk olacağı için öncelikli olarak çok pahalı piyano modellerinden uzak durmakta fayda var. Çeşitli markaların başlangıç seviyesindeki müzisyenler için özel model piyanolarına bakabilirsiniz. Böylece piyano fiyatları araştırırken işiniz kolaylaşacak. Ucuz piyano modellerine bakmak isteyenler ise ikinci el piyanolara bakabilir. Eğer bu yolu tercih edecekseniz piyanonun en son ne zaman bakımının yapıldığını, pedalların çalışır durumda olup olmadığını ve tuşların durumunu öğrenmelisiniz. Herhangi bir aksilik yaşanmasına karşın önleminizi almalı, ucuz piyano alacağım derken zarar etmekten kaçınmalısınız.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4